Projektowanie i zakładanie ogrodów w Poznaniu i okolicach

Część osób marzy o własnym ogrodzie, ale z różnych powodów uważa, że nie może go mieć. Nic bardziej mylnego! Bez względu na to, jaką ilością czasu dysponujesz, ile wiesz o roślinach, a także czy mieszkasz w domu, czy masz do dyspozycji tylko taras lub niewielkich rozmiarów balkon, azyl w postaci zielonego skwerku jest na wyciągniecie ręki.

Od czego zacząć? Przede wszystkim stwórz plan zagospodarowania miejsca, jakie możesz przeznaczyć na ogród. Pomyśl, jaki rodzaj roślin widziałbyś w swoim otoczeniu – byłyby to jedynie kwiaty ozdobne, drzewa owocowe, a może ekologiczna uprawa warzyw oraz ziół? Bez obaw, jeśli te pytania sprawiają Ci kłopot. Założenie i pielęgnacja ogrodu nie należy do rzeczy łatwych, szczególnie, jeśli brak nam doświadczenia, ale od czego są specjaliści z dziedziny projektowania zielonego terenu?

zaprojektowany przez nas ogród

Archnature jest firmą, która wyciąga do Ciebie pomocną dłoń. Nasz zespół zajmuje się projektowaniem ogrodów w Poznaniu i okolicach, podbijając serca Wielkopolan. Na czym właściwie polega projektowanie zieleni? W telegraficznym skrócie jest to aranżacja ogrodów, zagospodarowanie dostępnego miejsca w sposób funkcjonalny i estetyczny. Ważne jest wpisanie koncepcji w otaczający krajobraz oraz dobór roślin odpowiednio do stanowiska, warunków panujących na działce. Istnieją ogrody dekoracyjne oraz te użytkowe, na których właściciele tworzą przydomowy ogródek z ekologicznymi warzywami. Archnature dobiera roślinność pod względem kompetencji klientów w zakresie ich pielęgnowania, a także dostępności wolnego czasu, jaki będą mogli przeznaczyć na ich doglądanie. Wszystko po to, by ogród był przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Istotnym elementem projektowania i wykonywania ogrodów jest dobór stylu, w jakim będzie on stworzony. Coś klasycznego – ogród w stylu angielskim o romantycznym charakterze, a może japońska perfekcja? Dla Archnature projektowanie ogrodów w Poznaniu i okolicach to misja połączona z pasją do zieleni, a zarazem otwartość na propozycje i oczekiwania klientów.

Projektowanie ogrodów – Poznań

Oprócz dwóch oczywistych elementów projektu ogrodu jak rysunek z planem terenu oraz spis roślin, usługa obejmuje kilkanaście innych rzeczy. Podstawą jest inwentaryzacja przestrzeni, by znać początkowy stan, na jakim przyjdzie nam pracować. Ważną kwestią jest projekt techniczny z wymiarami, projekt nasadzeń, oszacowanie ilości i kosztów materiałów, a także stworzenie operatu, wskazującego, jak troszczyć się o dane rośliny. Powyższe punty to nie wszystko. Cała lista dostępna jest na naszej stronie internetowej. W przypadku pytań lub wątpliwości cały zespół służy radą popartą wieloletnim doświadczeniem.

Archnature współpracuje nie tylko z klientami indywidualnymi. Estetycznie urządzone ogrody oraz miejsca zielone przyciągają uwagę. Faktem jest, że chętniej wybieramy do życia ładnie urządzone okolice, stroniąc od szarych blokowisk. Dlatego ofertę kierujemy także dla inwestorów z Poznania i sąsiednich miejscowości. Jesteśmy gotowi, by zmieniać niewyróżniające się przestrzenie osiedli czy biur w miejską dżunglę, co z pewnością docenią lokatorzy i pracownicy. Tylko pomyśl – gąszcz zielonych roślin i kwiatów, a pośród nich ławki, na których można usiąść i zaczerpnąć świeżego powietrza.

założony przez nas ogród

Zielony kącik w bloku

Aranżacja ogrodów nie musi dotyczyć tylko mieszkańców domów jednorodzinnych czy przedsiębiorców. Balkon to także świetna przestrzeń, którą można zaprojektować i odmienić jej oblicze. Wystarczy kilka kwiatów doniczkowych, lampki odporne na wilgoć i modne w ostatnich sezonach meble z palet. Zielona oaza gotowa! Któż nie chciałby w niedzielne poołudnie wypić kawy w tak spokojnym miejscu? Myślisz, że nic nie da się zdziałać na Twoim balkonie? Skontaktuj się z nami. Jesteśmy specjalistami od zadań „niewykonalnych”.