Projektowanie i zakładanie ogrodów w Poznaniu i okolicach

Własny, duży dom z pięknym ogrodem, albo przynajmniej przestronne mieszkanie i zielony taras. To marzenie niejednego z nas. Tak się składa, że znamy się na ich zakładaniu jak mało kto! Projektowanie ogrodów w Poznaniu i okolicach to nasza praca i pasja. Wiemy, jak dużo pracy trzeba włożyć, by nie tylko zaplanować, ale i sfinansować własne cztery kąty. Brakuje czasu, by jeszcze kompleksowo zająć się ogródkiem, tarasem lub balkonem, a to właśnie one mogą stać się świetnym miejscem na relaks i wypoczynek. Wychodząc naprzeciw tym problemom, z przyjemnością tworzymy unikatowe projekty ogrodów w Wielkopolsce, których niepowtarzalny charakter doceniły już dziesiątki zadowolonych Klientów. Projektowanie i zakładanie ogrodów w Poznaniu (i nie tylko!) zawsze zaczynamy od spotkania z Inwestorem i ustalenia jego indywidualnych potrzeb. Jesteśmy oczywiście otwarci na wszelkie sugestie i inspiracje ze strony Klienta. Dalej wszystko zależy też od tego, czy tworzymy dany projekt od zera, czy też modyfikujemy istniejący już teren.

zaprojektowany przez nas ogród

Co zawiera projekt ogrodu?

Projekt ogrodu to nie tylko rysunek wraz z zestawieniem roślin. Jest to dokumentacja umożliwiająca w sposób przemyślany zagospodarować otoczenie domu już na etapie jego budowy, by zapewnić właścicielom pełen komfort, funkcjonalność, ład, estetykę przestrzeni. W skład dokumentacji wchodzi:

  • inwentaryzacja terenu i istniejących roślin
  • koncepcja zagospodarowania ogrodu (rzut z góry) wraz z opisem
  • projekt techniczny wraz z wymiarowaniem
  • projekt nasadzeń
  • zestawienie materiałów
  • lista roślin z ich dokładną ilością
  • uwagi pielęgnacyjne dotyczące roślinności
  • uwagi dotyczące realizacji, jakości materiału itp.
  • schemat oświetlenia, plan rozmieszczenia małej architektury
  • do opcji dodatkowych należą: wizualizacje, operat pielęgnacyjny, projekty techniczne małej architektury, projekt nawodnienia, odwodnienia, projekt zbiorników wodnych

Projektowanie terenów zieleni

Do planowania terenów zielonych podchodzimy kompleksowo, jednocześnie wykazując się kreatywnością. Teren wokół osiedla nie musi wyglądać nudno. Opatrzyły nam się już nasadzenia pojedynczych drzew, pasy żywopłotów czy trawniki o kiepskiej kondycji. Warto pamiętać, że ludzie dużo chętniej wybierają miejsca do mieszkania otoczone zielenią i bujną roślinnością, niż smutne, betonowe lasy. Dlatego też nasze projekty ogrodów w Poznaniu mogą zainteresować wielkopolskich biznesmenów. Stosunkowo niewielkim nakładem finansowym możemy w ten sposób wyróżnić się na rynku nowych nieruchomości. Dobrze zaplanowane tereny zielone wokół nowych osiedli to podstawa.

założony przez nas ogród

Małe (i zielone) jest piękne

Uważasz, że masz za mały ogród, żeby go powierzyć specjalistom od zieleni? Nic bardziej mylnego. Nawet niewielką przestrzeń można zaplanować w sposób kreatywny, wykorzystując potencjał miejsca. Wśród zabudowy szeregowej, gdzie kilka rodzin dzieli jeden większy ogród, można stworzyć miejsce, które nie tylko się zazieleni, lecz również zintegruje okolicznych mieszkańców. Dla tych, którzy żyją w blokach, również znajdzie się sposób na oryginalną aranżację balkonu. W przypadku mieszkań na parterze można podejść do tematu jeszcze bardziej nieszablonowo i wokół stworzyć ogród przypominający mały taras. Któż nie chciałby spędzić letniego, niedzielnego poranka, jedząc pyszne śniadanie na malutkim tarasie? Kolejnym pomysłem jest zagospodarowanie powierzchni dachowych. Oczywiście nie każdy dach budynku w Poznaniu będzie się nadawał do projektowania zieleni. Warto się jednak zainteresować tematem, bo są to często dosyć spore powierzchnie. Można tam postawić kwiaty i krzewy w doniczkach, wygodne siedzenia i się zrelaksować. Jeśli chciałbyś dobrze wykorzystać nawet najmniejszą przestrzeń wypoczynku, zmieniając ją w zieloną oazę spokoju, zadzwoń – na pewno Ci pomożemy.