Pielęgnacja ogrodów w Poznaniu i okolicach

Obcowanie z naturą i łapanie promieni słonecznych to coś, co relaksuje prawie każdego. Wielu właścicieli ogrodów nie wie jednak, jak usprawnić prace nad pięknym otoczeniem. Podstawowym aspektem pielęgnowania ogrodu jest koszenie trawy. Zabieg ten sprawi, że zielony dywan zagęści się i będzie wyglądał estetycznie. Kolejną istotną kwestią jest usuwanie chwastów- zarówno tych na trawniku poprzez opryski jak i tych w rabatach – poprzez systematyczne wyrywanie, aby nie zagłuszyły roślin ozdobnych, czy krzewów owocowych zabierając im substancje odżywcze.

Podlewanie roślin to podstawa, szczególnie w upalne dni. Należy jednak pamiętać o kilku istotnych aspektach: kwiaty należy nawadniać rzadziej, ale obficiej (najlepiej rano lub wieczorem) i unikać moczenia liści. Zbieranie deszczówki jest ekologicznym i bardziej oszczędnym rozwiązaniem, dlatego warto o nim pomyśleć. Aby usprawnić podlewanie, możemy zamontować automatyczny system nawadniania.

Planowanie prac pielęgnacyjnych ułatwi spis roślinności jaką posiadamy w grodzie i zaopatrzenie się w potrzebne nawozy czy środki owadobójcze czy grzybobójcze. Lista obowiązków jest długa, podobnie jak ilość czasu, jaką często musimy przeznaczyć na prace ogrodowe.

pielęgnacja ogrodu w Poznaniu

Pielęgnacja ogrodów Poznań

Nie musisz poświęcać sporo wysiłku na pielęgnację roślin ogrodowych, by w pełni cieszyć się zieloną przestrzenią. Wszystko za sprawą wsparcia Archnature. Firma świadczy usługi ogrodnicze w Poznaniu i okolicach. W ofercie znajdują się m.in. pakiety pielęgnacyjne. Dostępne są opcje jednorazowej wizyty, sezonowa opieka w okresie wiosna-jesień; a także częstsza pomoc, czyli raz, dwa razy w miesiącu, a nawet co tydzień. Klienci Archnature cenią sobie indywidualne podejście, gdyż ceny usług pielęgnacyjnych zależą od wielkości działki, ilości nasadzeń roślin, a także użytych środków ochronny roślin czy nawozów.

Archnature zajmuje się pielęgnacją ogrodów w Poznaniu począwszy od prostych, ale i czasochłonnych zajęć, jak koszenie trawy, przycinanie krzewów, skończywszy na pozbywaniu się niechcianych chwastów. Wszystko po to, by nie wypełniać Twojego kalendarza dodatkowymi obowiązkami i byś mógł jak najdłużej relaksować się na świeżym powietrzu w estetycznym otoczeniu. Bardziej zaawansowanapielęgnacja roślin ogrodowych nie jest również Archnature straszna. W ofercie znajduje się chociażby aeracja czy wertykulacja. Niezależnie od Twoich ogrodowych potrzeb, zespół służy pomocą i swoim wieloletnim doświadczeniem.

pielęgnacja zieleni w Poznaniu

Narzędzia do pielęgnacji ogrodu

Nawet najwięksi miłośnicy prac ogrodowych potrzebują czasem wsparcia. Spotkanie z pasjonatami zieleni i równocześnie fachowcami z Archnature może nie tylko upiększyć naszą przestrzeń, ale i zainspirować do dalszego, samodzielnego działania. W jakie narzędzia należy się zaopatrzyć? Podstawowym sprzętem jest kosiarka, która pozwoli utrzymać trawnik w dobrej kondycji. Dla właścicieli ogródków warzywnych niezbędne będzie zakupienie łopaty przydatnej podczas przesadzania roślin i przekopywania gleby. Do oczyszczenia trawnika z liści świetnie sprawdzą się grabie, a do przycinania krzewów – sekatory. Takie narzędzia wystarczą, jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z prowadzeniem przydomowego ogródka.