Pielęgnacja ogrodów w Poznaniu i okolicach

Posiadanie pięknego ogrodu to możliwość obcowania z naturą niemalże bez wychodzenia z domu. Niezależnie czy mówimy o typowym, przydomowym terenie czy też zielonym warzywniku na balkonie lub ukwieconym tarasie w naszym przytulnym apartamencie. Utrzymanie dobrego wyglądu i kondycji roślin może okazać się jednak nie lada wyzwaniem. Wymaga nie tylko wiedzy, lecz przede wszystkim sporych nakładów czasowych. Wszak nie wystarczy tylko zakupić kilku roślinek w doniczkach i regularnie ich podlewać. Nie ukrywamy, że w opiekę nad ogrodem trzeba wiele poświęcić. W każdym powierzonym nam ogrodzie angażujemy swoje serca, jak i sprawne do pracy ręce. Oferujemy usługi kompleksowej pielęgnacji ogrodów w Poznaniu i okolicach. Zajmujemy się nie tylko projektowaniem i zakładaniem ogrodów, lecz również (a może przede wszystkim) ich późniejszym utrzymaniem, tak by cieszyły Twoje oko przez lata.

pielęgnacja ogrodu w Poznaniu

Pielęgnacja zieleni – niezbędne zabiegi

Regularne zabiegi pielęgnacyjne, które oferujemy, pomagają w utrzymaniu Twojego ogrodu w doskonałej kondycji. My pracujemy, a Ty możesz cieszyć się wolnym czasem. Zajmujemy się nie tylko prostymi czynnościami, takimi jak koszenie, odchwaszczanie, czy ściółkowanie. Aeracja, wertykulacja, wałowanie i piaskowanie nie stanowią dla nas wyzwania. Dbamy również o prawidłowe przycinanie drzew i krzewów, wykonywanie oprysków substancjami ochronnymi, nawożenie, nawadnianie. Jednocześnie dajemy gwarancję poprawnie wykonanego procesu. Jeżeli jakichś prac nie wymieniliśmy, a są one w Twoim kręgu zainteresowań – nie wahaj się z nami skontaktować. Z pewnością Ci pomożemy. Pielęgnacja zieleni w Poznaniu i okolicach to nasza codzienność, a zarazem pasja i powód do dumy.

Pakiety pielęgnacyjne

W naszej ofercie pojawia się zarówno propozycja dla osób bardzo zapracowanych, jak i dla tych, którzy cenią czas, jaki mogą spędzić w ogrodzie na pracach porządkowych.
Oferujemy:

  • jednorazową pielęgnację ogrodu – w czasie wizyty wykonane zostaną najważniejsze zabiegi pielęgnacyjne, często problematyczne dla właścicieli ogrodu;
  • sezonową pielęgnację ogrodu (2–3 razy w roku) – w trakcie wizyty wykonane zostaną zabiegi adekwatne do danej pory roku (wiosna, lato, jesień);
  • miesięczną pielęgnację ogrodu – będzie on pod stałą opieką i kontrolą profesjonalistów;
  • wizytę co dwa tygodnie – taka usługa jest porównywalna z kompleksowym sprzątaniem domu. Wykonane zostaną wszelkie możliwe prace ogrodowe: od przycinania krzewów, nawożenia, wertykulacji i aeracji trawnika, aż po koszenie i odchwaszczanie.

Cena pakietu zależy od wielkości działki i ilości rzeczywistych prac ogrodowych, dlatego ustalana jest indywidualnie.

pielęgnacja zieleni w Poznaniu

A może ja sam?

Od współczesnego człowieka oczekuje się często wielozadaniowości, pełnej mobilizacji, wydajności i efektywności. Takie życie jest na pewno stresogenne oraz wiąże się z deficytem snu i brakiem czasu dla siebie. To wszystko wpływa negatywnie na nasz organizm i psychikę, powodując napięcia, rozdrażnienie oraz zmniejszenie wydajności. Czy na pewno takie czynności, jak sprzątanie, gotowanie, umeblowanie, naprawianie zepsutych sprzętów, remontowanie lub prace ogrodowe, powinniśmy wykonywać sami? Może warto odzyskać czas, który moglibyśmy przeznaczyć na odpoczynek we własnym, zielonym azylu? Ukwiecony taras lub przydomowy ogródek to z pewnością najlepsze miejsca, by choć na chwilę odciąć się od zgiełku, zamknąć oczy i zrelaksować się, słuchając śpiewu ptaków, szumu drzew albo po prostu ciszy. Warto poświęcić chwilę na zadumę wśród natury, która nie potrzebuje do swej egzystencji telefonów komórkowych, portali społecznościowych i wielkich przeszklonych biurowców. Możemy Cię wspomóc i zająć się pielęgnacją Twojego ogrodu, a Ty w tym czasie odpoczniesz, pobawisz się z dziećmi, psem lub poczytasz książkę. Jeśli tylko mieszkasz w Poznaniu lub okolicy – zadzwoń!