Mówiąc o ogrodzie zaaranżowanym w stylu nowoczesnym, na myśl od razu przychodzi nam minimalizm i prostota. W rzeczy samej, obie cechy bardzo dobrze opisują ten rodzaj przydomowej, zielonej przestrzeni. Nowoczesny ogród to starannie wyselekcjonowane rośliny, symetryczne kształty i dobrze dobrana mała architektura, a wszystko to utrzymane w zgodzie z obowiązującymi trendami. Zakładanie nowoczesnego ogrodu w Poznaniu to zadanie idealne dla specjalistów z Archnature, dla których tworzenie integralnych i estetycznych przestrzeni to przede wszystkim pasja.

Nowoczesne ogrody – Poznań

Istnieje kilka elementów, charakterystycznych dla nowoczesnych ogrodów. Jednym z nich są stonowane kolory – odcienie bieli, czerni i szarości najczęściej królują w awangardowych ogródkach. Nowoczesne ogrody cechuje mniejsza ilość kwiatów, za to nie brak w nim krzewów, małych drzew, traw, starannie przyciętych żywopłotów i roślin, nierzadko zasadzonych w prostych donicach. Przestrzenie, gdzie sadzone są rośliny, przeważnie mają geometryczne kształty i oddzielone są od trawnika obrzeżem. Coraz częściej w nowoczesnych ogrodach dostosowujemy przestrzeń pod funkcjonowanie robota koszącego. Dla miłośników małych ogrodów warzywnych tworzymy podwyższone, prostokątne rabaty, które ułatwiają pielęgnacje roślin i wyglądają bardzo estetycznie.

Jakie konkretnie rośliny wybrać do nowoczesnego ogrodu? Rośliny powinny cechować się minimalizmem i nie wymagać zbyt dużo opieki, ponieważ współczesny człowiek nieustannie cierpi na brak czasu, a ogród ma być przede wszystkim przestrzenią do wypoczynku. W nowoczesnym ogrodzie świetnie sprawdzą się trawy ozdobne, nadające przestrzeni lekkości, a także funkie i liliowce. W nowoczesny ogród dobrze wkomponują się również krzewy iglaste, najlepiej w zwartej formie.

Jako iż nowoczesne ogrody w Poznaniu mają pełnić przede wszystkim rolę relaksacyjną, nie może zabraknąć w nich dobrze rozplanowanego tarasu i wygodnych mebli ogrodowych. Krzesła, leżaki i stoły powinny być lekkie, proste, w barwach pasujących do pozostałych elementów ogrodu w stylu nowoczesnym. Najczęściej wybór pada na meble drewniane, z rattanu, technorattanu oraz wikliny. Siedziska ozdabiane są miękkimi poduszkami, które podwyższają komfort użytkowania mebli i równocześnie stanowią ozdobę przestrzeni.

Zakładanie nowoczesnego ogrodu

Projektowanie i tworzenie nowoczesnego ogrodu nie należy do rzeczy łatwych. Powinno się brać pod uwagę wiele czynników, takich jak aktualnie obowiązujące trendy, dobór niewymagających roślin, ich rozstawienie, kupno mebli i małej architektury. Nie muszą Państwo się tym trapić. Z pomocą przychodzi firma Archnature, działająca na terenie Poznania i okolic, która stworzy minimalistyczną, zieloną przestrzeń odpowiadającą potrzebom klientów. Jesteśmy otwarci na propozycje, a także chętnie odpowiemy na wszelkie pytania – zapraszamy do kontaktu!