Spójny krajobraz przydomowego ogrodu zawiera nie tylko różnorodną roślinność jak drzewa, krzewy i kwiaty, ale także małą architekturę, która nadaje działce atrakcyjności i zwiększa jej funkcjonalność. Co wchodzi w skład małej architektury, którą znajdziemy w ogrodzie? Są to między innymi altany, pergole tarasowe, trejaże, wszelkiego rodzaju mostki, murki, oczka wodne, a także rzeźby, ławeczki czy latarnie. Lista jest naprawdę długa, a dobór małej architektury zależy od indywidualnych preferencji i charakteru ogrodu, jaki chcemy stworzyć.

Charakterystyka małej architektury w ogrodzie

Ważne jest, by uważać z przepychem i nagromadzeniem elementów małej architektury, aby te nie tworzyły wrażenia przytłoczenia. Głównie z tego powodu najlepiej zdać się na specjalistów z Archnature, zajmujących się m.in. doborem i rozmieszczeniem architektury ogrodowej w Poznańskich ogrodach i okolicznych miejscowościach. Doświadczenie naszych pracowników pomoże Państwu stworzyć przyjemne, estetyczne i wyważone otoczenie.

W wielu przydomowych ogrodach w Poznaniu doskonale sprawdzą się drewniane akcenty małej architektury, jak pergole i trejaże, które oprócz samoistnej funkcji ozdobnej, służą do podtrzymywania efektownych roślin pnących. Bardzo często w poznańskich ogrodach wykorzystywane są altanki, będące idealnym miejscem do spędzania wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. W każdym niemal ogrodzie warto umieścić ławki czy też ogrodowe zestawy wypoczynkowe, na których można przysiąść i odpocząć. Często wybieranym elementem jest też murowany grill czy wędzarnia. Do architektury ogrodowej zaliczamy także skrzynie na narzędzia czy domki narzędziowe. Na rynku jest wiele propozycji, nie każda jednak spełnia wymagania funkcjonalne, gabarytowe, estetyczne czy też jakościowe. Wiele osób nie wyobraża sobie ogrodu bez huśtawki czy hamaka. Takie elementy także warto wcześniej zaplanować, zakomponować w ogrodzie. Co ważne, nie muszą być to już gotowe często plastikowe rozwiązania a rzeczywiście pięknie wpisujące się w otoczenie obiekty, które specjalnie dla Państwa Archnature może stworzyć.

Dla zwolenników relaksu nad wodą, szczególnie w upalne dni, świetnie sprawdzą się oczka wodne. Pracownicy Archnature stworzą dla Państwa niekonwencjonalne i oryginalne kompozycje oczek wodnych, które będą prawdziwą ozdobą przydomowych ogrodów w Poznaniu. Innym rodzajem małej architektury, który będzie współgrał z ogrodem, szczególnie w stylu klasycznym i romantycznym, będą rzeźby, posągi oraz fontanny.

Elementy architektoniczne w ogrodzie

Z uwagi na mnogość propozycji stworzenia ogrodu z małą architekturą, warto skorzystać z doświadczenia pracowników Archnature z Poznania. Chętnie doradzimy, jakie akcenty małej architektury doskonale wkomponują się w dane otoczenie i będą integrować z danym stylem ogrodu. Nasza firma działa kompleksowo, dlatego zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi usługami. Zapraszamy do kontaktu mieszkańców Poznania i okolic!