Ogród w stylu angielskim aranżowany jest w taki sposób, by sprawiał wrażenie w pełni naturalnego i wolnego od wpływu człowieka. Dużą rolę grają tu różnorodnie przycięte kompozycje roślin, nierówności terenu, a także mnogość zieleni, kwiatów i drzew, które choć umieszczone w danym miejscu planowo, wyglądają na dziko rosnące. Ogrody angielskie najczęściej zakłada się na dużych powierzchniach, które sprzyjają stworzeniu wielu tajemniczych i romantycznych zakątków charakterystycznych dla tego typu ogrodów. Nie ma jednak przeszkód, by nawet na niewielkiej, przydomowej przestrzeni w Poznaniu założyć ogród w stylu romantycznym

Podczas zakładania ogrodu angielskiego ważne jest, by nie tworzyć sztucznie zamkniętej przestrzeni i wkomponowywać otoczenie zza płotu w nasz projekt. Warto wówczas zrezygnować z klasycznego ogrodzenia i postawić na żywopłot, co optycznie powiększy ogród i podkreśli jego naturalny design. Pomysłów na aranżację ogrodu w stylu angielskim jest sporo, a koszty uzależnione są od wielkości działki, rodzaju i ilości roślin, które wybierzemy oraz małej architektury jak ławki, altanki, fontanny czy oczka wodne.

Zakładanie ogrodu angielskiego

Istnieje kilka elementów, które często wykorzystuje się podczas projektowania ogrodów angielskich. Jako iż styl ma odpowiadać w pełni naturalnemu wyglądowi, w otoczenie świetnie wkomponuje się bluszcz pospolity. Roślina nie wymaga dużej ilości uwagi, a do tego można nabyć ją w atrakcyjnej cenie. Typowe krzewy dla ogrodów w stylu angielskim to róże, jaśminowiec, dereń i cis. Bez względu na to, co wybierzemy, ważne jest, by różnorodność roślin tworzyła spójną całość.

Ogród angielski zakładany jest przede wszystkim z myślą o rekreacji, dlatego sercem każdej działki powinna być wolna przestrzeń ze starannie wypielęgnowanym trawnikiem. W takim ogrodzie nie brak krętych ścieżek, zielonych zaułków, drewnianych ławek i kamiennych rzeźb. Ciężko określić kwotę, jaką przeznaczymy na tego typu ogród, gdyż jest to uzależnione od wielu czynników. W celu stworzenia spersonalizowanej oferty – skontaktuj się z Archnature.

Ogrody angielskie z Archnature

Firma Archnature działa na terenie Poznania i jego okolic, oferując usługi z zakresu ogrodnictwa. Zajmujemy się zakładaniem ogrodów klasycznych i nowoczesnych, a także ich pielęgnacją, by cieszyły oko przez cały rok. Na naszej stronie internetowej do Państwa wglądu dostępna jest galeria zdjęć ze zrealizowanymi projektami ogrodów. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi projektami, a także umówienia się na pierwsze spotkanie, podczas którego omówimy szczegóły i etapy tworzenia ogrodu angielskiego.